Folbold: livescore, dansk TV oversigt, bedste odds, resultater og tabeller

23 APR24 APR25 APR26 APR27 APR28 APR29 APR
Alle kampe   Afsluttede   Live   Kommende  

mere infoPremier League 2015/2016

#KlubKVUT+-P
1Leicester3823123683681
2Arsenal3820117653671
3Tottenham3819136693570
4Manchester City3819910714166
5Manchester United3819910493566
6Southampton3818911594163
7West Ham3816148655162
8Liverpool38161210635060
9Stoke3814915415551
10Chelsea38121412595350
11Everton38111413595547
12Swansea38121115425247
13Watford3812917405045
14West Bromwich38101315344843
15Crystal Palace3811918395142
16Bournemouth3811918456742
17Sunderland3891217486239
18Newcastle3891019446537
19Norwich389722396734
20Aston Villa383827277617

mere infoSerie A 2015/2016

#KlubKVUT+-P
1Juventus382945752091
2Napoli382576803282
3Roma3823114834180
4Inter3820711503867
5Fiorentina38181010604264
6Sassuolo3816139494061
7AC Milan38151211494357
8Lazio3815914525254
9Chievo38131114434550
10Empoli38121016404946
11Genoa3813718454846
12Torino3812917525545
13Atalanta38111215414745
14Bologna3811918334542
15Sampdoria38101018486140
16Palermo3810919386539
17Udinese3810919356039
18Carpi3891118375738
19Frosinone388723357631
20Verona3851320346328

mere infoBundesliga 2015/2016

#KlubKVUT+-P
1Bayern München342842801788
2Dortmund342464823478
3Bayer Leverkusen3418610564060
4Gladbach3417413675055
5Schalke 043415712514952
6Mainz 053414812464250
7Hertha Berlin3414812424250
8Wolfsburg3412913474945
9FC Köln34101311384243
10Hamburger SV3411815404641
11Ingolstadt34101014334240
12Augsburg3491114425238
13Werder Bremen3410816506538
14Darmstadt3491114385338
15Hoffenheim3491015395437
16Eintracht Frankfurt349916345236
17Stuttgart349619507533
18Hannover 96347423316225

mere infoLa Liga 2015/2016

#KlubKVUT+-P
1Barcelona3829451122991
2Real Madrid3828641103490
3Atletico Madrid382846631888
4Villarreal38181010443564
5Athletic Bilbao3818812584562
6Celta Vigo3817912515960
7Sevilla38141014515052
8Malaga38121214383548
9Real Sociedad3813916454848
10Real Betis38111215345245
11Las Palmas3812818455344
12Valencia38111116464844
13Espanyol3812719407443
14Eibar38111017496143
15Deportivo La Coruna3881812456142
16Granada3810919466939
17Sporting Gijon3810919406239
18Rayo Vallecano3891118527338
19Getafe389920376736
20Levante388822377032

Spanien - La Liga

20:00Sporting GijonEspanyol
Spilstart: 26 april 2017 20:00
Turnering: La Liga
Land: Spanien
Runde: 34. runde
Stadion: Estadio El Molinon
Liga: La Liga
Bedste odds - Home: 2.30 (bet365)
Bedste odds - Draw: 3.50 (Scandic)
Bedste odds - Away: 3.70 (Scandic)
Sporting Gijon  2 – 4  Espanyol
27. februar 2016 18:15
Espanyol  1 – 2  Sporting Gijon
3. oktober 2015 20:30
Espanyol  0 – 3  Sporting Gijon
28. april 2012 18:00
Sporting Gijon  1 – 2  Espanyol
17. december 2011 18:00
Sporting Gijon  1 – 0  Espanyol
24. april 2011 17:00
Espanyol  1 – 0  Sporting Gijon
5. december 2010 17:00
Sporting Gijon  1 – 0  Espanyol
11. august 2010 19:30
Espanyol  0 – 0  Sporting Gijon
28. marts 2010 17:00
20:00SevillaCelta Vigo
Spilstart: 26 april 2017 20:00
Turnering: La Liga
Land: Spanien
Runde: 34. runde
Stadion: Estadio R. Sanchez Pizjuan
Liga: La Liga
Bedste odds - Home: 1.36 (Betsafe.dk)
Bedste odds - Draw: 5.50 (bet365)
Bedste odds - Away: 8.55 (Betsafe.dk)
Celta Vigo  2 – 2  Sevilla
11. februar 2016 20:30 (Copa Del Rey)
Celta Vigo  1 – 1  Sevilla
7. februar 2016 18:15 (Copa Del Rey)
Sevilla  4 – 0  Celta Vigo
4. februar 2016 20:30 (Copa Del Rey)
Sevilla  1 – 2  Celta Vigo
20. september 2015 12:00 (Copa Del Rey)
Celta Vigo  1 – 1  Sevilla
10. maj 2015 21:00 (Copa Del Rey)
Sevilla  1 – 0  Celta Vigo
3. januar 2015 18:00 (Copa Del Rey)
Celta Vigo  1 – 0  Sevilla
29. marts 2014 18:00 (Copa Del Rey)
Sevilla  0 – 1  Celta Vigo
2. november 2013 22:00 (Copa Del Rey)
20:00Athletic BilbaoReal Betis
Spilstart: 26 april 2017 20:00
Turnering: La Liga
Land: Spanien
Runde: 34. runde
Stadion: San Mames Barria
Liga: La Liga
Bedste odds - Home: 1.36 (bet365)
Bedste odds - Draw: 5.15 (Betsafe.dk)
Bedste odds - Away: 9.95 (Betsafe.dk)
Athletic Bilbao  3 – 1  Real Betis
13. marts 2016 18:15
Real Betis  1 – 3  Athletic Bilbao
1. november 2015 20:30
Real Betis  1 – 1  Athletic Bilbao
23. juli 2015 20:15
Real Betis  0 – 2  Athletic Bilbao
23. februar 2014 17:00
Athletic Bilbao  2 – 0  Real Betis
15. januar 2014 19:30
Real Betis  1 – 0  Athletic Bilbao
8. januar 2014 20:00
Athletic Bilbao  2 – 1  Real Betis
26. september 2013 20:00
Real Betis  1 – 1  Athletic Bilbao
21. januar 2013 21:30
20:00AlavesEibar
Spilstart: 26 april 2017 20:00
Turnering: La Liga
Land: Spanien
Runde: 34. runde
Stadion: Estadio Mendizorroza
Liga: La Liga
Bedste odds - Home: 2.70 (Scandic)
Bedste odds - Draw: 3.30 (bet365)
Bedste odds - Away: 2.82 (Scandic)
Eibar  0 – 4  Alaves
12. august 2014 18:30 (Træningskamp)
Eibar  1 – 0  Alaves
25. maj 2014 20:15 (Træningskamp)
Alaves  0 – 2  Eibar
21. december 2013 18:00 (Træningskamp)
Alaves  1 – 0  Eibar
16. februar 2013 17:00 (Træningskamp)
Eibar  3 – 1  Alaves
29. september 2012 18:00 (Træningskamp)
Eibar  2 – 1  Alaves
4. februar 2012 16:00 (Træningskamp)
Alaves  2 – 1  Eibar
11. september 2011 18:00 (Træningskamp)
Alaves  0 – 4  Eibar
16. april 2011 16:00 (Træningskamp)
20:00LeganesLas Palmas
Spilstart: 26 april 2017 20:00
Turnering: La Liga
Land: Spanien
Runde: 34. runde
Stadion: Estadio Butarque
Liga: La Liga
Bedste odds - Home: 1.67 (Sportingbet)
Bedste odds - Draw: 4.00 (Sportingbet)
Bedste odds - Away: 5.60 (Sportingbet)
Leganes  2 – 1  Las Palmas
9. maj 2015 20:00 (Segunda División)
Las Palmas  1 – 0  Leganes
6. december 2014 20:00 (Segunda División)
Leganes  0 – 2  Las Palmas
7. februar 2004 18:30 (Segunda División)
Las Palmas  2 – 2  Leganes
6. september 2003 20:00 (Segunda División)
Las Palmas  1 – 4  Leganes
15. marts 2003 18:30 (Segunda División)
Leganes  1 – 1  Las Palmas
12. oktober 2002 19:30 (Segunda División)
20:00Atletico MadridVillarreal
Spilstart: 26 april 2017 20:00
Turnering: La Liga
Land: Spanien
Runde: 34. runde
Stadion: Estadio Vicente Calderon
Liga: La Liga
Bedste odds - Home: 1.45 (Scandic)
Bedste odds - Draw: 4.40 (NordicBet)
Bedste odds - Away: 9.50 (bet365)
Atletico Madrid  0 – 0  Villarreal
21. februar 2016 20:30
Villarreal  1 – 0  Atletico Madrid
26. september 2015 20:30
Villarreal  0 – 1  Atletico Madrid
29. april 2015 22:00
Atletico Madrid  0 – 1  Villarreal
14. december 2014 19:00
Atletico Madrid  1 – 0  Villarreal
5. april 2014 16:00
Villarreal  1 – 1  Atletico Madrid
10. november 2013 19:00
Villarreal  0 – 1  Atletico Madrid
13. maj 2012 20:00
Atletico Madrid  3 – 0  Villarreal
15. januar 2012 12:00
20:00Deportivo La CorunaReal Madrid
Spilstart: 26 april 2017 20:00
Turnering: La Liga
Land: Spanien
Runde: 34. runde
Stadion: Estadio Municipal de Riazor
Liga: La Liga
Bedste odds - Home: 9.00 (bet365)
Bedste odds - Draw: 5.25 (Sportingbet)
Bedste odds - Away: 1.38 (Betsafe.dk)
Deportivo La Coruna  0 – 2  Real Madrid
14. maj 2016 17:00
Real Madrid  5 – 0  Deportivo La Coruna
9. januar 2016 20:30
Real Madrid  2 – 0  Deportivo La Coruna
14. februar 2015 18:00
Deportivo La Coruna  2 – 8  Real Madrid
20. september 2014 16:00
Deportivo La Coruna  0 – 4  Real Madrid
29. august 2013 19:00
Deportivo La Coruna  1 – 2  Real Madrid
23. februar 2013 20:00
Real Madrid  5 – 1  Deportivo La Coruna
30. september 2012 19:50
Deportivo La Coruna  0 – 0  Real Madrid
26. februar 2011 22:00
20:00ValenciaReal Sociedad
Spilstart: 26 april 2017 20:00
Turnering: La Liga
Land: Spanien
Runde: 34. runde
Stadion: Estadio Mestalla
Liga: La Liga
Bedste odds - Home: 2.70 (bet365)
Bedste odds - Draw: 3.60 (Sportingbet)
Bedste odds - Away: 2.65 (Sportingbet)
Valencia  0 – 1  Real Sociedad
13. maj 2016 20:30
Real Sociedad  2 – 0  Valencia
10. januar 2016 16:00
Valencia  2 – 0  Real Sociedad
1. marts 2015 12:00
Real Sociedad  1 – 1  Valencia
28. september 2014 19:00
Real Sociedad  1 – 0  Valencia
16. marts 2014 21:00
Valencia  1 – 2  Real Sociedad
19. oktober 2013 18:00
Real Sociedad  4 – 2  Valencia
28. april 2013 21:00
Valencia  2 – 5  Real Sociedad
1. december 2012 18:00
20:00GranadaMalaga
Spilstart: 26 april 2017 20:00
Turnering: La Liga
Land: Spanien
Runde: 34. runde
Stadion: Estadio Nuevo Los Carmenes
Liga: La Liga
Bedste odds - Home: 3.85 (Betsafe.dk)
Bedste odds - Draw: 3.80 (bet365)
Bedste odds - Away: 1.95 (Sportingbet)
Granada  0 – 0  Malaga
8. april 2016 20:30
Malaga  2 – 2  Granada
28. november 2015 20:30
Granada  1 – 0  Malaga
7. marts 2015 22:00
Malaga  2 – 1  Granada
4. oktober 2014 22:00
Malaga  4 – 1  Granada
6. april 2014 12:00
Granada  3 – 1  Malaga
8. november 2013 22:00
Granada  1 – 0  Malaga
4. maj 2013 18:00
Malaga  4 – 0  Granada
8. december 2012 18:00
20:00BarcelonaOsasuna
Spilstart: 26 april 2017 20:00
Turnering: La Liga
Land: Spanien
Runde: 34. runde
Stadion: Camp Nou
Liga: La Liga
Bedste odds - Home: 1.04 (Scandic)
Bedste odds - Draw: 20.00 (Betsafe.dk)
Bedste odds - Away: 67.00 (Scandic)
Barcelona  7 – 0  Osasuna
16. marts 2014 17:00
Osasuna  0 – 0  Barcelona
19. oktober 2013 20:00
Barcelona  5 – 1  Osasuna
27. januar 2013 19:00
Osasuna  1 – 2  Barcelona
26. august 2012 19:00
Osasuna  3 – 2  Barcelona
11. februar 2012 20:00
Osasuna  1 – 2  Barcelona
12. januar 2012 22:00
Barcelona  4 – 0  Osasuna
4. januar 2012 22:00
Barcelona  8 – 0  Osasuna
17. september 2011 20:00