Folbold: livescore, dansk TV oversigt, bedste odds, resultater og tabeller

1 DEC 2 DEC 3 DEC 4 DEC 5 DEC 6 DEC 7 DEC
Alle kampe   Afsluttede   Live   Kommende  

mere infoPremier League 2015/2016

#KlubKVUT+-P
1Leicester3823123683681
2Arsenal3820117653671
3Tottenham3819136693570
4Manchester City3819910714166
5Manchester United3819910493566
6Southampton3818911594163
7West Ham3816148655162
8Liverpool38161210635060
9Stoke3814915415551
10Chelsea38121412595350
11Everton38111413595547
12Swansea38121115425247
13Watford3812917405045
14West Bromwich38101315344843
15Crystal Palace3811918395142
16Bournemouth3811918456742
17Sunderland3891217486239
18Newcastle3891019446537
19Norwich389722396734
20Aston Villa383827277617

mere infoSerie A 2015/2016

#KlubKVUT+-P
1Juventus382945752091
2Napoli382576803282
3Roma3823114834180
4Inter3820711503867
5Fiorentina38181010604264
6Sassuolo3816139494061
7AC Milan38151211494357
8Lazio3815914525254
9Chievo38131114434550
10Empoli38121016404946
11Genoa3813718454846
12Torino3812917525545
13Atalanta38111215414745
14Bologna3811918334542
15Sampdoria38101018486140
16Palermo3810919386539
17Udinese3810919356039
18Carpi3891118375738
19Frosinone388723357631
20Verona3851320346328

mere infoBundesliga 2015/2016

#KlubKVUT+-P
1Bayern München342842801788
2Dortmund342464823478
3Bayer Leverkusen3418610564060
4Gladbach3417413675055
5Schalke 043415712514952
6Mainz 053414812464250
7Hertha Berlin3414812424250
8Wolfsburg3412913474945
9FC Köln34101311384243
10Hamburger SV3411815404641
11Ingolstadt34101014334240
12Augsburg3491114425238
13Werder Bremen3410816506538
14Darmstadt3491114385338
15Hoffenheim3491015395437
16Eintracht Frankfurt349916345236
17Stuttgart349619507533
18Hannover 96347423316225

mere infoLa Liga 2015/2016

#KlubKVUT+-P
1Barcelona3829451122991
2Real Madrid3828641103490
3Atletico Madrid382846631888
4Villarreal38181010443564
5Athletic Bilbao3818812584562
6Celta Vigo3817912515960
7Sevilla38141014515052
8Malaga38121214383548
9Real Sociedad3813916454848
10Real Betis38111215345245
11Las Palmas3812818455344
12Valencia38111116464844
13Espanyol3812719407443
14Eibar38111017496143
15Deportivo La Coruna3881812456142
16Granada3810919466939
17Sporting Gijon3810919406239
18Rayo Vallecano3891118527338
19Getafe389920376736
20Levante388822377032

Danmark - Superligaen

14:00FC NordsjællandOBEurosport DK
Kamp sendes live på Eurosport DK
Spilstart: 4 december 2016 14:00
Turnering: Superligaen
Land: Danmark
Runde: 20. runde
Stadion: Right To Dream Park
Dommer: Peter Munch Larsen
Bedste odds - Home: 2.40 (Sportingbet)
Bedste odds - Draw: 3.50 (Sportingbet)
Bedste odds - Away: 3.05 (Sportingbet)
OB  3 – 1  FC Nordsjælland
14. august 2016 16:00
FC Nordsjælland  0 – 1  OB
12. maj 2016 18:00
OB  3 – 1  FC Nordsjælland
13. marts 2016 13:00
FC Nordsjælland  1 – 5  OB
2. oktober 2015 18:00
FC Nordsjælland  1 – 2  OB
12. april 2015 14:00
OB  1 – 0  FC Nordsjælland
23. november 2014 14:00
FC Nordsjælland  2 – 1  OB
29. september 2014 19:00
OB  0 – 1  FC Nordsjælland
17. april 2014 15:00
16:00Esbjerg fBBrøndby IFCanal 9
Kamp sendes live på Canal 9
Spilstart: 4 december 2016 16:00
Turnering: Superligaen
Land: Danmark
Runde: 20. runde
Stadion: Blue Water Arena
Bedste odds - Home: 6.50 (TonyBet)
Bedste odds - Draw: 4.33 (Sportingbet)
Bedste odds - Away: 1.60 (Tipico)
Brøndby IF  4 – 0  Esbjerg fB
17. juli 2016 18:00
Esbjerg fB  2 – 3  Brøndby IF
16. maj 2016 18:00
Brøndby IF  0 – 0  Esbjerg fB
20. marts 2016 18:00
Brøndby IF  1 – 1  Esbjerg fB
4. oktober 2015 18:00
Brøndby IF  0 – 1  Esbjerg fB
7. juni 2015 16:00
Esbjerg fB  0 – 0  Brøndby IF
26. oktober 2014 19:00
Esbjerg fB  2 – 2  Brøndby IF
28. september 2014 19:00
Brøndby IF  1 – 0  Esbjerg fB
6. april 2014 19:30
18:00FC MidtjyllandAGFTV3 +
Kamp sendes live på TV3 +
Spilstart: 4 december 2016 18:00
Turnering: Superligaen
Land: Danmark
Runde: 20. runde
Stadion: MCH Arena
Bedste odds - Home: 1.77 (TonyBet)
Bedste odds - Draw: 3.80 (Sportingbet)
Bedste odds - Away: 5.15 (NordicBet)
AGF  1 – 1  FC Midtjylland
21. september 2016 20:00
FC Midtjylland  1 – 1  AGF
8. maj 2016 18:00
FC Midtjylland  1 – 1  AGF
27. januar 2016 13:05
AGF  2 – 1  FC Midtjylland
4. december 2015 18:00
FC Midtjylland  2 – 0  AGF
4. oktober 2015 20:45
FC Midtjylland  2 – 1  AGF
9. juli 2015 17:05
FC Midtjylland  4 – 1  AGF
5. juli 2014 15:00
AGF  0 – 4  FC Midtjylland
18. april 2014 19:00

England - Premier League

14:30BournemouthLiverpoolTV3 +
Kamp sendes live på TV3 +
Spilstart: 4 december 2016 14:30
Turnering: Premier League
Land: England
Runde: 14. runde
Stadion: Vitality Stadium
Dommer: Robert Madley
Bedste odds - Home: 5.10 (NordicBet)
Bedste odds - Draw: 4.10 (Betsafe.dk)
Bedste odds - Away: 1.73 (bet365)
Bournemouth  1 – 2  Liverpool
17. april 2016 14:30
Liverpool  1 – 0  Bournemouth
28. oktober 2015 20:45
Liverpool  1 – 0  Bournemouth
17. august 2015 21:00
Bournemouth  1 – 3  Liverpool
17. december 2014 20:45
Bournemouth  0 – 2  Liverpool
25. januar 2014 13:45
17:00EvertonManchester UnitedTV3 Sport 2
Kamp sendes live på TV3 Sport 2
Spilstart: 4 december 2016 17:00
Turnering: Premier League
Land: England
Runde: 14. runde
Stadion: Goodison Park
Dommer: Michael Oliver
Bedste odds - Home: 4.00 (bet365)
Bedste odds - Draw: 3.50 (Tipico)
Bedste odds - Away: 2.11 (NordicBet)
Manchester United  0 – 0  Everton
3. august 2016 21:00 (Træningskamp)
Everton  1 – 2  Manchester United
23. april 2016 18:15 (Træningskamp)
Manchester United  1 – 0  Everton
3. april 2016 17:00 (Træningskamp)
Everton  0 – 3  Manchester United
17. oktober 2015 16:00 (Træningskamp)
Everton  3 – 0  Manchester United
26. april 2015 14:30 (Træningskamp)
Manchester United  2 – 1  Everton
5. oktober 2014 13:00 (Træningskamp)
Everton  2 – 0  Manchester United
20. april 2014 17:10 (Træningskamp)
Manchester United  0 – 1  Everton
4. december 2013 20:45 (Træningskamp)

Italien - Serie A

12:30AC MilanCrotone6'eren
Kamp sendes live på 6'eren
Spilstart: 4 december 2016 12:30
Turnering: Serie A
Land: Italien
Runde: 15. runde
Stadion: San Siro
Dommer: Marco Di Bello
Liga: Serie A
Bedste odds - Home: 1.33 (Ladbrokes)
Bedste odds - Draw: 5.75 (Sportingbet)
Bedste odds - Away: 11.00 (bet365)
AC Milan  3 – 1  Crotone
1. december 2015 21:00 (Coppa Italia)
15:00LazioRomaTV3 Sport 1
Kamp sendes live på TV3 Sport 1
Spilstart: 4 december 2016 15:00
Turnering: Serie A
Land: Italien
Runde: 15. runde
Stadion: Stadio Olimpico, Rome
Dommer: Luca Banti
Liga: Serie A
Bedste odds - Home: 2.80 (NordicBet)
Bedste odds - Draw: 3.40 (Ladbrokes)
Bedste odds - Away: 2.75 (TonyBet)
Lazio  1 – 4  Roma
3. april 2016 15:00
Roma  2 – 0  Lazio
8. november 2015 15:00
Lazio  1 – 2  Roma
25. maj 2015 18:00
Roma  2 – 2  Lazio
11. januar 2015 15:00
Lazio  0 – 0  Roma
9. februar 2014 15:00
Roma  2 – 0  Lazio
22. september 2013 15:00
Roma  0 – 1  Lazio
26. maj 2013 18:00
Roma  1 – 1  Lazio
8. april 2013 20:45
15:00SampdoriaTorino6'eren
Kamp sendes live på 6'eren
Spilstart: 4 december 2016 15:00
Turnering: Serie A
Land: Italien
Runde: 15. runde
Stadion: Stadio Luigi Ferraris
Dommer: Daniele Orsato
Liga: Serie A
Bedste odds - Home: 3.25 (TonyBet)
Bedste odds - Draw: 3.45 (TonyBet)
Bedste odds - Away: 2.65 (Betsafe.dk)
Sampdoria  2 – 2  Torino
3. februar 2016 20:45
Torino  2 – 0  Sampdoria
20. september 2015 15:00
Torino  5 – 1  Sampdoria
1. februar 2015 15:00
Sampdoria  2 – 0  Torino
14. september 2014 12:30
Torino  0 – 2  Sampdoria
2. marts 2014 15:00
Sampdoria  2 – 2  Torino
6. oktober 2013 15:00
Torino  0 – 0  Sampdoria
2. februar 2013 18:00
Sampdoria  1 – 1  Torino
23. september 2012 12:30
15:00PescaraCagliari
Spilstart: 4 december 2016 15:00
Turnering: Serie A
Land: Italien
Runde: 15. runde
Stadion: Stadio Adriatico
Dommer: Daniele Doveri
Liga: Serie A
Bedste odds - Home: 2.37 (NordicBet)
Bedste odds - Draw: 3.50 (Sportingbet)
Bedste odds - Away: 3.80 (TonyBet)
Cagliari  2 – 1  Pescara
20. februar 2016 15:00 (Serie B)
Pescara  1 – 0  Cagliari
3. oktober 2015 15:05 (Serie B)
Pescara  0 – 2  Cagliari
17. februar 2013 15:00 (Serie B)
Cagliari  4 – 2  Pescara
5. december 2012 18:30 (Serie B)
Cagliari  1 – 2  Pescara
30. september 2012 15:00 (Serie B)
Pescara  0 – 1  Cagliari
8. februar 2004 15:00 (Serie B)
Cagliari  3 – 0  Pescara
11. september 2003 20:30 (Serie B)
Pescara  0 – 0  Cagliari
9. februar 2001 20:45 (Serie B)
15:00SassuoloEmpoli
Spilstart: 4 december 2016 15:00
Turnering: Serie A
Land: Italien
Runde: 15. runde
Stadion: Stadio Citta del Tricolore
Dommer: Claudio Gavillucci
Liga: Serie A
Bedste odds - Home: 1.87 (Betsafe.dk)
Bedste odds - Draw: 3.55 (TonyBet)
Bedste odds - Away: 4.90 (TonyBet)
Sassuolo  3 – 2  Empoli
21. februar 2016 15:00
Empoli  1 – 0  Sassuolo
4. oktober 2015 12:30
Empoli  3 – 1  Sassuolo
22. marts 2015 12:30
Sassuolo  3 – 1  Empoli
28. oktober 2014 20:45
Sassuolo  1 – 2  Empoli
9. august 2014 20:35
Sassuolo  1 – 1  Empoli
2. februar 2013 15:00
Empoli  0 – 3  Sassuolo
9. september 2012 15:00
Sassuolo  1 – 0  Empoli
23. marts 2012 20:45
20:45FiorentinaPalermo
Spilstart: 4 december 2016 20:45
Turnering: Serie A
Land: Italien
Runde: 15. runde
Stadion: Artemio Franchi, Firenze
Dommer: Piero Giacomelli
Liga: Serie A
Bedste odds - Home: 1.30 (Tipico)
Bedste odds - Draw: 5.95 (TonyBet)
Bedste odds - Away: 11.50 (Betsafe.dk)
Fiorentina  0 – 0  Palermo
8. maj 2016 15:00
Palermo  1 – 3  Fiorentina
6. januar 2016 15:00
Palermo  2 – 3  Fiorentina
24. maj 2015 15:00
Fiorentina  4 – 3  Palermo
11. januar 2015 15:00
Fiorentina  1 – 0  Palermo
12. maj 2013 12:30
Palermo  0 – 3  Fiorentina
22. december 2012 15:00
Fiorentina  0 – 0  Palermo
11. april 2012 20:45
Palermo  2 – 0  Fiorentina
27. november 2011 15:00

Tyskland - Bundesliga

15:30DarmstadtHamburger SVEurosport DK
Kamp sendes live på Eurosport DK
Spilstart: 4 december 2016 15:30
Turnering: Bundesliga
Land: Tyskland
Runde: 13. runde
Stadion: Jonathan-Heimes-Stadion am Boellenfalltor
Dommer: Guido Winkmann
Bedste odds - Home: 2.80 (TonyBet)
Bedste odds - Draw: 3.25 (Sportingbet)
Bedste odds - Away: 2.82 (Sportingbet)
Hamburger SV  1 – 2  Darmstadt
9. april 2016 15:30
Darmstadt  1 – 1  Hamburger SV
7. november 2015 18:30
17:30AugsburgEintracht FrankfurtEurosport DK
Kamp sendes live på Eurosport DK
Spilstart: 4 december 2016 17:30
Turnering: Bundesliga
Land: Tyskland
Runde: 13. runde
Stadion: WWK Arena
Dommer: Patrick Ittrich
Bedste odds - Home: 2.85 (TonyBet)
Bedste odds - Draw: 3.10 (Tipico)
Bedste odds - Away: 2.90 (Sportingbet)
Augsburg  0 – 0  Eintracht Frankfurt
30. januar 2016 15:30
Eintracht Frankfurt  1 – 1  Augsburg
22. august 2015 15:30
Augsburg  2 – 2  Eintracht Frankfurt
8. februar 2015 17:30
Eintracht Frankfurt  0 – 1  Augsburg
14. september 2014 15:30
Augsburg  2 – 1  Eintracht Frankfurt
10. maj 2014 15:30
Eintracht Frankfurt  1 – 1  Augsburg
20. december 2013 20:30
Augsburg  2 – 0  Eintracht Frankfurt
14. april 2013 17:30
Eintracht Frankfurt  4 – 2  Augsburg
17. november 2012 15:30

Spanien - La Liga

12:00Real BetisCelta VigoTV3 Sport 2
Kamp sendes live på TV3 Sport 2
Spilstart: 4 december 2016 12:00
Turnering: La Liga
Land: Spanien
Runde: 14. runde
Stadion: Estadio Benito Villamarin
Dommer: Jose Sanchez
Liga: La Liga
Bedste odds - Home: 2.50 (TonyBet)
Bedste odds - Draw: 3.40 (Tipico)
Bedste odds - Away: 3.15 (TonyBet)
Celta Vigo  1 – 1  Real Betis
16. april 2016 22:05
Real Betis  1 – 1  Celta Vigo
5. december 2015 22:05
Celta Vigo  4 – 2  Real Betis
24. januar 2014 21:00
Real Betis  1 – 2  Celta Vigo
25. august 2013 23:00
Real Betis  1 – 0  Celta Vigo
12. maj 2013 17:00
Celta Vigo  0 – 1  Real Betis
17. december 2012 21:30
Real Betis  1 – 1  Celta Vigo
3. april 2011 12:00
Celta Vigo  1 – 1  Real Betis
7. november 2010 12:00
16:15Athletic BilbaoEibar
Spilstart: 4 december 2016 16:15
Turnering: La Liga
Land: Spanien
Runde: 14. runde
Stadion: San Mames Barria
Dommer: Javier Estrada
Liga: La Liga
Bedste odds - Home: 1.87 (Betsafe.dk)
Bedste odds - Draw: 3.50 (TonyBet)
Bedste odds - Away: 5.25 (bet365)
Athletic Bilbao  5 – 2  Eibar
24. januar 2016 12:00
Eibar  2 – 0  Athletic Bilbao
30. august 2015 18:30
Eibar  0 – 1  Athletic Bilbao
1. marts 2015 17:00
Athletic Bilbao  0 – 0  Eibar
27. september 2014 22:00
Athletic Bilbao  1 – 1  Eibar
12. december 2012 20:00
Eibar  0 – 0  Athletic Bilbao
1. november 2012 12:00
Eibar  2 – 0  Athletic Bilbao
12. august 2008 18:00
18:30Sporting GijonOsasunaEurosport DK
Kamp sendes live på Eurosport DK
Spilstart: 4 december 2016 18:30
Turnering: La Liga
Land: Spanien
Runde: 14. runde
Stadion: Estadio El Molinon
Dommer: Ricardo De Burgos
Liga: La Liga
Bedste odds - Home: 2.06 (Betsafe.dk)
Bedste odds - Draw: 3.40 (Scandic)
Bedste odds - Away: 4.90 (TonyBet)
Osasuna  0 – 0  Sporting Gijon
29. marts 2015 12:00 (Segunda División)
Sporting Gijon  2 – 0  Osasuna
26. oktober 2014 17:00 (Segunda División)
Osasuna  2 – 0  Sporting Gijon
27. november 2012 19:30 (Segunda División)
Sporting Gijon  1 – 0  Osasuna
1. november 2012 19:00 (Segunda División)
Sporting Gijon  1 – 1  Osasuna
5. februar 2012 12:00 (Segunda División)
Osasuna  2 – 1  Sporting Gijon
11. september 2011 18:00 (Segunda División)
Sporting Gijon  1 – 0  Osasuna
10. april 2011 17:00 (Segunda División)
Osasuna  1 – 0  Sporting Gijon
21. november 2010 17:00 (Segunda División)
18:30AlavesLas Palmas
Spilstart: 4 december 2016 18:30
Turnering: La Liga
Land: Spanien
Runde: 14. runde
Stadion: Estadio Mendizorroza
Dommer: David Fernandez
Liga: La Liga
Bedste odds - Home: 2.55 (TonyBet)
Bedste odds - Draw: 3.30 (Sportingbet)
Bedste odds - Away: 3.15 (TonyBet)
Las Palmas  3 – 2  Alaves
7. juni 2015 18:00 (Segunda División)
Alaves  1 – 1  Las Palmas
17. januar 2015 20:00 (Segunda División)
Las Palmas  0 – 2  Alaves
25. januar 2014 20:00 (Segunda División)
Alaves  1 – 1  Las Palmas
24. august 2013 19:00 (Segunda División)
Las Palmas  2 – 1  Alaves
7. marts 2009 20:00 (Segunda División)
Alaves  2 – 1  Las Palmas
5. oktober 2008 17:00 (Segunda División)
Las Palmas  2 – 1  Alaves
19. april 2008 18:30 (Segunda División)
Alaves  3 – 1  Las Palmas
18. november 2007 18:00 (Segunda División)
20:45ValenciaMalagaTV3 Sport 2
Kamp sendes live på TV3 Sport 2
Spilstart: 4 december 2016 20:45
Turnering: La Liga
Land: Spanien
Runde: 14. runde
Stadion: Estadio Mestalla
Dommer: Ignacio Iglesias
Liga: La Liga
Bedste odds - Home: 1.76 (TonyBet)
Bedste odds - Draw: 3.90 (TonyBet)
Bedste odds - Away: 5.25 (bet365)
Malaga  1 – 2  Valencia
2. marts 2016 20:00
Valencia  3 – 0  Malaga
17. oktober 2015 22:00
Malaga  1 – 0  Valencia
2. februar 2015 20:45
Valencia  3 – 0  Malaga
29. august 2014 22:00
Malaga  0 – 0  Valencia
17. januar 2014 21:00
Valencia  1 – 0  Malaga
17. august 2013 23:00
Valencia  5 – 1  Malaga
20. april 2013 22:00
Malaga  4 – 0  Valencia
24. november 2012 20:00

Frankrig - Ligue 1

15:00RennesSaint Etienne
Spilstart: 4 december 2016 15:00
Turnering: Ligue 1
Land: Frankrig
Runde: 16. runde
Stadion: Roazhon Park
Dommer: Antony Gautier
Liga: Ligue 1
Bedste odds - Home: 2.50 (TonyBet)
Bedste odds - Draw: 3.15 (TonyBet)
Bedste odds - Away: 3.30 (Ladbrokes)
Rennes  0 – 1  Saint Etienne
4. februar 2016 21:00
Saint Etienne  1 – 1  Rennes
6. december 2015 21:00
Rennes  0 – 0  Saint Etienne
18. januar 2015 17:00
Saint Etienne  0 – 0  Rennes
24. august 2014 17:00
Saint Etienne  0 – 0  Rennes
18. april 2014 20:30
Rennes  3 – 1  Saint Etienne
4. december 2013 19:00
Saint Etienne  1 – 0  Rennes
20. april 2013 21:00
Rennes  2 – 2  Saint Etienne
8. marts 2013 20:30
17:00MarseilleNancy
Spilstart: 4 december 2016 17:00
Turnering: Ligue 1
Land: Frankrig
Runde: 16. runde
Stadion: Stade Orange Velodrome
Dommer: Francois Letexier
Liga: Ligue 1
Bedste odds - Home: 1.80 (bet365)
Bedste odds - Draw: 3.50 (Tipico)
Bedste odds - Away: 5.25 (TonyBet)
Marseille  0 – 1  Nancy
3. februar 2013 21:00
Nancy  0 – 1  Marseille
16. september 2012 21:00
Marseille  1 – 0  Nancy
2. maj 2012 19:00
Nancy  1 – 3  Marseille
20. december 2011 21:00
Nancy  1 – 2  Marseille
27. februar 2011 17:00
Marseille  1 – 0  Nancy
16. oktober 2010 19:00
Marseille  3 – 1  Nancy
21. februar 2010 17:00
Nancy  0 – 3  Marseille
17. oktober 2009 19:00
20:45NiceToulouse
Spilstart: 4 december 2016 20:45
Turnering: Ligue 1
Land: Frankrig
Runde: 16. runde
Stadion: Allianz Riviera
Dommer: Mikael Lesage
Liga: Ligue 1
Bedste odds - Home: 1.95 (Tipico)
Bedste odds - Draw: 3.45 (TonyBet)
Bedste odds - Away: 4.50 (Scandic)
Nice  1 – 2  Toulouse
29. juli 2016 18:05 (Træningskamp)
Nice  1 – 0  Toulouse
3. februar 2016 19:00 (Træningskamp)
Toulouse  2 – 0  Nice
28. november 2015 20:00 (Træningskamp)
Toulouse  2 – 3  Nice
23. maj 2015 21:00 (Træningskamp)
Nice  3 – 2  Toulouse
9. august 2014 21:00 (Træningskamp)
Nice  0 – 2  Toulouse
1. marts 2014 20:00 (Træningskamp)
Toulouse  1 – 0  Nice
5. oktober 2013 20:00 (Træningskamp)
Toulouse  3 – 4  Nice
6. april 2013 20:00 (Træningskamp)

Holland - Æresdivisionen

12:30ADO Den HaagUtrecht
Spilstart: 4 december 2016 12:30
Turnering: Æresdivisionen
Land: Holland
Runde: 15. runde
Stadion: Kyocera Stadion
Dommer: Pol van Boekel
Bedste odds - Home: 3.30 (bet365)
Bedste odds - Draw: 3.45 (NordicBet)
Bedste odds - Away: 2.20 (bet365)
Utrecht  2 – 2  ADO Den Haag
13. marts 2016 12:30
ADO Den Haag  1 – 1  Utrecht
23. august 2015 14:30
ADO Den Haag  2 – 0  Utrecht
12. april 2015 16:45
Utrecht  0 – 0  ADO Den Haag
14. september 2014 12:30
ADO Den Haag  4 – 1  Utrecht
6. april 2014 12:30
Utrecht  3 – 0  ADO Den Haag
24. november 2013 12:30
Utrecht  1 – 0  ADO Den Haag
7. april 2013 12:30
ADO Den Haag  1 – 2  Utrecht
21. oktober 2012 12:30
14:30Willem IITwente
Spilstart: 4 december 2016 14:30
Turnering: Æresdivisionen
Land: Holland
Runde: 15. runde
Stadion: Koning Willem II Stadion
Dommer: Ed Janssen
Bedste odds - Home: 2.88 (bet365)
Bedste odds - Draw: 3.40 (Tipico)
Bedste odds - Away: 2.60 (TonyBet)
Willem II  2 – 3  Twente
2. april 2016 20:45
Twente  1 – 3  Willem II
28. november 2015 20:45
Willem II  2 – 2  Twente
6. marts 2015 20:00
Twente  3 – 2  Willem II
21. december 2014 16:45
Twente  1 – 1  Willem II
16. februar 2013 18:45
Willem II  2 – 6  Twente
15. september 2012 19:45
Twente  4 – 0  Willem II
1. maj 2011 14:30
Willem II  1 – 3  Twente
27. oktober 2010 20:00
14:30FeyenoordSparta Rotterdam
Spilstart: 4 december 2016 14:30
Turnering: Æresdivisionen
Land: Holland
Runde: 15. runde
Stadion: de Kuip
Dommer: Richard Liesveld
Bedste odds - Home: 1.30 (Ladbrokes)
Bedste odds - Draw: 5.80 (TonyBet)
Bedste odds - Away: 11.00 (bet365)
Feyenoord  2 – 0  Sparta Rotterdam
24. marts 2016 20:00 (Træningskamp)
Sparta Rotterdam  2 – 4  Feyenoord
5. januar 2011 19:30 (Træningskamp)
Feyenoord  3 – 0  Sparta Rotterdam
14. april 2010 20:00 (Træningskamp)
Sparta Rotterdam  2 – 1  Feyenoord
18. oktober 2009 16:30 (Træningskamp)
Feyenoord  1 – 0  Sparta Rotterdam
4. februar 2009 20:00 (Træningskamp)
Sparta Rotterdam  2 – 1  Feyenoord
29. oktober 2008 20:00 (Træningskamp)
Sparta Rotterdam  3 – 2  Feyenoord
23. marts 2008 14:30 (Træningskamp)
Feyenoord  2 – 0  Sparta Rotterdam
26. december 2007 12:30 (Træningskamp)
16:45AjaxGroningen
Spilstart: 4 december 2016 16:45
Turnering: Æresdivisionen
Land: Holland
Runde: 15. runde
Stadion: Amsterdam ArenA
Dommer: Serdar Goezuebueyuk
Bedste odds - Home: 1.25 (Ladbrokes)
Bedste odds - Draw: 6.35 (NordicBet)
Bedste odds - Away: 13.00 (Tipico)
Groningen  1 – 2  Ajax
14. februar 2016 12:30
Ajax  2 – 0  Groningen
26. september 2015 19:45
Ajax  2 – 0  Groningen
16. januar 2015 20:00
Groningen  2 – 0  Ajax
31. august 2014 14:30
Ajax  2 – 1  Groningen
6. februar 2014 20:45
Groningen  1 – 1  Ajax
1. september 2013 12:30
Groningen  0 – 2  Ajax
12. maj 2013 14:30
Groningen  0 – 3  Ajax
20. december 2012 20:00

Belgien - 1. Division A

14:30KortrijkAnderlecht
Spilstart: 4 december 2016 14:30
Turnering: 1. Division A
Land: Belgien
Runde: 17. runde
Stadion: Guldensporenstadion
Bedste odds - Home: 3.80 (bet365)
Bedste odds - Draw: 3.60 (Ladbrokes)
Bedste odds - Away: 2.05 (Ladbrokes)
Anderlecht  5 – 1  Kortrijk
7. august 2016 18:00
Anderlecht  3 – 0  Kortrijk
13. marts 2016 18:00
Kortrijk  4 – 2  Anderlecht
2. december 2015 20:45
Kortrijk  1 – 1  Anderlecht
29. oktober 2015 20:30
Kortrijk  2 – 2  Anderlecht
21. maj 2015 20:35
Anderlecht  5 – 1  Kortrijk
25. april 2015 20:30
Anderlecht  2 – 0  Kortrijk
1. marts 2015 18:00
Kortrijk  2 – 3  Anderlecht
29. oktober 2014 20:30
18:00CharleroiStandard Liege
Spilstart: 4 december 2016 18:00
Turnering: 1. Division A
Land: Belgien
Runde: 17. runde
Stadion: Stade du Pays de Charleroi
Bedste odds - Home: 2.80 (Tipico)
Bedste odds - Draw: 3.25 (bet365)
Bedste odds - Away: 2.70 (Ladbrokes)
Standard Liege  0 – 0  Charleroi
19. august 2016 20:30
Standard Liege  3 – 0  Charleroi
20. februar 2016 18:05
Charleroi  2 – 3  Standard Liege
25. oktober 2015 18:00
Standard Liege  2 – 0  Charleroi
24. maj 2015 14:30
Charleroi  1 – 0  Standard Liege
25. april 2015 18:00
Charleroi  0 – 1  Standard Liege
7. december 2014 18:15
Standard Liege  3 – 0  Charleroi
25. juli 2014 20:30
Charleroi  0 – 1  Standard Liege
15. februar 2014 18:00
20:00GenkLokeren
Spilstart: 4 december 2016 20:00
Turnering: 1. Division A
Land: Belgien
Runde: 17. runde
Stadion: Luminus Arena
Bedste odds - Home: 1.60 (Tipico)
Bedste odds - Draw: 4.05 (TonyBet)
Bedste odds - Away: 6.50 (bet365)
Lokeren  0 – 3  Genk
21. august 2016 18:00
Lokeren  0 – 0  Genk
20. februar 2016 20:30
Genk  0 – 2  Lokeren
30. oktober 2015 20:30
Lokeren  1 – 1  Genk
18. januar 2015 20:00
Genk  0 – 0  Lokeren
8. august 2014 20:30
Genk  1 – 2  Lokeren
3. maj 2014 18:00
Lokeren  1 – 1  Genk
5. april 2014 20:00
Genk  0 – 2  Lokeren
8. december 2013 18:00

Armenien - Premier League

11:00Alashkert FCPyunik
Spilstart: 4 december 2016 11:00
Turnering: Premier League
Land: Armenien
Runde: 17. runde
Bedste odds - Home: 2.25 (bet365)
Bedste odds - Draw: 3.00 (Betsafe.dk)
Bedste odds - Away: 3.00 (bet365)
Pyunik  2 – 1  Alashkert FC
30. oktober 2016 13:00
Pyunik  1 – 0  Alashkert FC
19. oktober 2016 16:00
Alashkert FC  0 – 0  Pyunik
27. september 2016 14:00
Alashkert FC  1 – 2  Pyunik
21. september 2016 14:00
Pyunik  1 – 2  Alashkert FC
13. august 2016 17:00
Alashkert FC  3 – 0  Pyunik
16. april 2016 14:00
Pyunik  0 – 0  Alashkert FC
28. november 2015 13:00
Alashkert FC  1 – 4  Pyunik
27. september 2015 13:00

Tyrkiet - Superlig

11:30AlanyasporKonyaspor
Spilstart: 4 december 2016 11:30
Turnering: Superlig
Land: Tyrkiet
Runde: 13. runde
Stadion: Alanya Oba Stadium
Bedste odds - Home: 2.80 (Sportingbet)
Bedste odds - Draw: 3.35 (TonyBet)
Bedste odds - Away: 2.70 (Sportingbet)
Konyaspor  4 – 0  Alanyaspor
18. januar 2009 12:30 (Pokal Gruppe C)
14:00Osmanlispor FKKarabukspor
Spilstart: 4 december 2016 14:00
Turnering: Superlig
Land: Tyrkiet
Runde: 13. runde
Stadion: Osmanli Stadi
Bedste odds - Home: 1.73 (Sportingbet)
Bedste odds - Draw: 4.05 (NordicBet)
Bedste odds - Away: 5.25 (bet365)
Osmanlispor FK  1 – 2  Karabukspor
15. november 2015 17:00 (Træningskamp)
14:00GaziantepsporAkhisar Belediyespor
Spilstart: 4 december 2016 14:00
Turnering: Superlig
Land: Tyrkiet
Runde: 13. runde
Stadion: Kamil Ocak Stadi
Bedste odds - Home: 2.60 (Sportingbet)
Bedste odds - Draw: 3.10 (Sportingbet)
Bedste odds - Away: 3.10 (bet365)
Gaziantepspor  0 – 1  Akhisar Belediyespor
14. februar 2016 12:30
Akhisar Belediyespor  0 – 0  Gaziantepspor
12. september 2015 16:00
Akhisar Belediyespor  3 – 0  Gaziantepspor
5. april 2015 12:00
Gaziantepspor  1 – 0  Akhisar Belediyespor
7. november 2014 19:00
Gaziantepspor  1 – 1  Akhisar Belediyespor
22. februar 2014 12:30
Akhisar Belediyespor  2 – 0  Gaziantepspor
20. september 2013 19:00
Gaziantepspor  2 – 2  Akhisar Belediyespor
9. marts 2013 18:00
Akhisar Belediyespor  0 – 0  Gaziantepspor
21. oktober 2012 18:00
17:00AdanasporGenclerbirligi
Spilstart: 4 december 2016 17:00
Turnering: Superlig
Land: Tyrkiet
Runde: 13. runde
Stadion: 5 Ocak Stadium
Bedste odds - Home: 4.60 (NordicBet)
Bedste odds - Draw: 3.50 (Tipico)
Bedste odds - Away: 1.91 (Ladbrokes)
Genclerbirligi  2 – 1  Adanaspor
11. august 2016 19:10 (Træningskamp)
Adanaspor  2 – 2  Genclerbirligi
31. marts 2004 17:00 (Træningskamp)
Genclerbirligi  6 – 0  Adanaspor
4. oktober 2003 18:00 (Træningskamp)
Genclerbirligi  0 – 2  Adanaspor
3. maj 2003 15:30 (Træningskamp)
Adanaspor  2 – 7  Genclerbirligi
16. november 2002 12:30 (Træningskamp)
Adanaspor  2 – 3  Genclerbirligi
4. februar 2001 12:30 (Træningskamp)
Genclerbirligi  1 – 0  Adanaspor
20. august 2000 16:00 (Træningskamp)
Genclerbirligi  5 – 2  Adanaspor
1. april 2000 12:30 (Træningskamp)
17:00KasimpasaGalatasaray
Spilstart: 4 december 2016 17:00
Turnering: Superlig
Land: Tyrkiet
Runde: 13. runde
Stadion: Recep Tayyip Erdogan Stadi
Dommer: Mete Kalkavan
Bedste odds - Home: 4.20 (Tipico)
Bedste odds - Draw: 3.75 (NordicBet)
Bedste odds - Away: 1.91 (Sportingbet)
Galatasaray  4 – 1  Kasimpasa
24. april 2016 15:00
Kasimpasa  2 – 2  Galatasaray
29. november 2015 19:15
Kasimpasa  2 – 3  Galatasaray
21. marts 2015 18:00
Galatasaray  2 – 1  Kasimpasa
31. oktober 2014 19:00
Galatasaray  0 – 4  Kasimpasa
19. april 2014 18:00
Kasimpasa  1 – 1  Galatasaray
1. december 2013 18:00
Kasimpasa  2 – 1  Galatasaray
18. januar 2013 19:00
Galatasaray  2 – 1  Kasimpasa
20. august 2012 20:00

Spanien - Segunda División

12:00Rayo VallecanoAlcorcon
Spilstart: 4 december 2016 12:00
Turnering: Segunda División
Land: Spanien
Runde: 17. runde
Stadion: Campo de Futbol de Vallecas
Bedste odds - Home: 1.85 (Ladbrokes)
Bedste odds - Draw: 3.40 (bet365)
Bedste odds - Away: 4.75 (Ladbrokes)
Alcorcon  0 – 1  Rayo Vallecano
2. august 2014 20:30 (Træningskamp)
Rayo Vallecano  1 – 0  Alcorcon
2. marts 2011 20:00 (Træningskamp)
Alcorcon  2 – 0  Rayo Vallecano
3. oktober 2010 12:00 (Træningskamp)
12:00GironaLevante
Spilstart: 4 december 2016 12:00
Turnering: Segunda División
Land: Spanien
Runde: 17. runde
Stadion: Estadi Municipal de Montilivi
Bedste odds - Home: 2.28 (Betsafe.dk)
Bedste odds - Draw: 3.25 (bet365)
Bedste odds - Away: 3.80 (Ladbrokes)
Girona  0 – 4  Levante
16. april 2010 21:00
Levante  3 – 2  Girona
14. november 2009 18:00
Girona  0 – 0  Levante
15. marts 2009 17:00
Levante  1 – 1  Girona
12. oktober 2008 18:00
16:00Real OviedoGimnastic
Spilstart: 4 december 2016 16:00
Turnering: Segunda División
Land: Spanien
Runde: 17. runde
Stadion: Nuevo Carlos Tartiere
Bedste odds - Home: 1.91 (Ladbrokes)
Bedste odds - Draw: 3.30 (Tipico)
Bedste odds - Away: 4.50 (Ladbrokes)
Gimnastic  0 – 0  Real Oviedo
17. april 2016 12:00
Real Oviedo  2 – 0  Gimnastic
15. november 2015 17:00
Real Oviedo  3 – 0  Gimnastic
10. juni 2015 20:30
Gimnastic  2 – 1  Real Oviedo
7. juni 2015 12:00
Real Oviedo  0 – 2  Gimnastic
19. maj 2002 20:00
Gimnastic  1 – 0  Real Oviedo
23. december 2001 17:00
18:00TenerifeHuesca
Spilstart: 4 december 2016 18:00
Turnering: Segunda División
Land: Spanien
Runde: 17. runde
Stadion: Heliodoro Rodriguez Lopez
Bedste odds - Home: 1.95 (Tipico)
Bedste odds - Draw: 3.20 (bet365)
Bedste odds - Away: 5.00 (bet365)
Tenerife  1 – 1  Huesca
6. februar 2016 18:00
Huesca  1 – 1  Tenerife
5. september 2015 18:00
Tenerife  0 – 1  Huesca
9. april 2011 18:00
Huesca  0 – 0  Tenerife
13. november 2010 18:00
Huesca  0 – 0  Tenerife
21. februar 2009 18:30
Tenerife  1 – 1  Huesca
21. september 2008 19:00
18:00MallorcaValladolid
Spilstart: 4 december 2016 18:00
Turnering: Segunda División
Land: Spanien
Runde: 17. runde
Stadion: Iberostar Estadio
Bedste odds - Home: 2.20 (Ladbrokes)
Bedste odds - Draw: 3.10 (bet365)
Bedste odds - Away: 3.80 (Ladbrokes)
Valladolid  1 – 3  Mallorca
4. juni 2016 20:30
Mallorca  0 – 1  Valladolid
17. januar 2016 12:00
Mallorca  1 – 5  Valladolid
25. januar 2015 12:00
Valladolid  2 – 1  Mallorca
23. august 2014 19:00
Mallorca  4 – 2  Valladolid
1. juni 2013 21:00
Valladolid  3 – 1  Mallorca
12. januar 2013 16:00
Valladolid  1 – 2  Mallorca
28. februar 2010 17:00
Mallorca  1 – 0  Valladolid
11. november 2009 21:00
20:00ReusCordoba
Spilstart: 4 december 2016 20:00
Turnering: Segunda División
Land: Spanien
Runde: 17. runde
Stadion: Camp Nou Municipal de Reus
Bedste odds - Home: 2.20 (Tipico)
Bedste odds - Draw: 3.10 (bet365)
Bedste odds - Away: 3.80 (Ladbrokes)

Moldova - National Division

12:00ZimbruFC Zaria
Spilstart: 4 december 2016 12:00
Turnering: National Division
Land: Moldova
Runde: 18. runde
FC Zaria  3 – 0  Zimbru
11. september 2016 15:05
FC Zaria  4 – 2  Zimbru
6. maj 2016 16:00
Zimbru  3 – 0  FC Zaria
3. oktober 2015 15:05
FC Zaria  0 – 1  Zimbru
25. juli 2015 17:30
FC Zaria  0 – 2  Zimbru
17. april 2015 15:00
FC Zaria  0 – 1  Zimbru
14. marts 2015 13:00
Zimbru  6 – 0  FC Zaria
19. oktober 2014 16:00
Zimbru  4 – 1  FC Zaria
26. april 2014 16:00
12:00ChisinauCS Petrocub
Spilstart: 4 december 2016 12:00
Turnering: National Division
Land: Moldova
Runde: 18. runde
Bedste odds - Home: 1.25 (bet365)
Bedste odds - Draw: 5.50 (bet365)
Bedste odds - Away: 7.50 (bet365)
CS Petrocub  0 – 4  Chisinau
10. september 2016 15:00
Chisinau  2 – 0  CS Petrocub
29. november 2015 12:00
CS Petrocub  1 – 2  Chisinau
12. september 2015 15:00
12:00FC Milsami OrheiFC Sheriff
Spilstart: 4 december 2016 12:00
Turnering: National Division
Land: Moldova
Runde: 18. runde
FC Sheriff  2 – 0  FC Milsami Orhei
10. september 2016 17:05
FC Sheriff  2 – 0  FC Milsami Orhei
9. april 2016 17:00
FC Milsami Orhei  0 – 1  FC Sheriff
8. november 2015 13:00
FC Sheriff  3 – 0  FC Milsami Orhei
23. august 2015 18:00
FC Sheriff  3 – 1  FC Milsami Orhei
25. juni 2015 19:00
FC Sheriff  2 – 3  FC Milsami Orhei
11. april 2015 17:00
FC Milsami Orhei  0 – 0  FC Sheriff
29. november 2014 12:00
FC Sheriff  0 – 0  FC Milsami Orhei
24. august 2014 18:00
12:00FC Academia ChisinauSperanta
Spilstart: 4 december 2016 12:00
Turnering: National Division
Land: Moldova
Runde: 18. runde
Bedste odds - Home: 3.10 (bet365)
Bedste odds - Draw: 3.20 (bet365)
Bedste odds - Away: 2.10 (bet365)
Speranta  0 – 1  FC Academia Chisinau
11. september 2016 15:05
Speranta  0 – 0  FC Academia Chisinau
15. maj 2016 17:00
Speranta  2 – 0  FC Academia Chisinau
17. oktober 2015 14:05
FC Academia Chisinau  2 – 3  Speranta
1. august 2015 17:00
Speranta  1 – 5  FC Academia Chisinau
16. maj 2014 17:00
FC Academia Chisinau  4 – 2  Speranta
14. marts 2014 13:00
Speranta  1 – 3  FC Academia Chisinau
6. oktober 2013 14:00
FC Academia Chisinau  2 – 2  Speranta
31. maj 2013 17:00

Andorra - 1. Division

12:00UE EngordanyFC Santa Coloma
Spilstart: 4 december 2016 12:00
Turnering: 1. Division
Land: Andorra
Runde: 10. runde
FC Santa Coloma  1 – 0  UE Engordany
2. oktober 2016 12:00
UE Engordany  1 – 3  FC Santa Coloma
31. januar 2016 12:00
FC Santa Coloma  3 – 1  UE Engordany
1. november 2015 16:00
UE Engordany  0 – 9  FC Santa Coloma
14. december 2014 12:00
FC Santa Coloma  9 – 0  UE Engordany
19. oktober 2014 15:00
FC Santa Coloma  2 – 1  UE Engordany
13. januar 2013 16:00
UE Engordany  1 – 3  FC Santa Coloma
28. oktober 2012 16:00
FC Santa Coloma  5 – 0  UE Engordany
26. februar 2012 12:00
12:00EncampLusitanos
Spilstart: 4 december 2016 12:00
Turnering: 1. Division
Land: Andorra
Runde: 10. runde
Lusitanos  1 – 0  Encamp
2. oktober 2016 16:00
Encamp  2 – 3  Lusitanos
14. februar 2016 12:00
Lusitanos  6 – 0  Encamp
15. november 2015 14:00
Encamp  0 – 6  Lusitanos
14. december 2014 16:00
Lusitanos  2 – 0  Encamp
19. oktober 2014 18:00
Encamp  1 – 6  Lusitanos
2. marts 2014 12:00
Lusitanos  8 – 0  Encamp
27. oktober 2013 12:00
Encamp  0 – 11  Lusitanos
27. januar 2013 16:00
16:00FC OrdinoSant Julia
Spilstart: 4 december 2016 16:00
Turnering: 1. Division
Land: Andorra
Runde: 10. runde
Sant Julia  7 – 1  FC Ordino
2. oktober 2016 18:00
FC Ordino  4 – 3  Sant Julia
22. november 2015 16:00
Sant Julia  4 – 0  FC Ordino
27. september 2015 16:00
FC Ordino  1 – 2  Sant Julia
14. december 2014 18:00
Sant Julia  0 – 3  FC Ordino
19. oktober 2014 12:00
Sant Julia  3 – 3  FC Ordino
8. december 2013 12:00
FC Ordino  1 – 3  Sant Julia
22. september 2013 16:00
18:00UE Santa ColomaC.E. Jenlai
Spilstart: 4 december 2016 18:00
Turnering: 1. Division
Land: Andorra
Runde: 10. runde
C.E. Jenlai  0 – 5  UE Santa Coloma
2. oktober 2016 14:00

England - FA Cup

13:00CurzonAFC WimbledonCanal 9
Kamp sendes live på Canal 9
Spilstart: 4 december 2016 13:00
Turnering: FA Cup
Land: England
Runde: 2. runde
Stadion: Tameside Stadium
Bedste odds - Home: 6.00 (bet365)
Bedste odds - Draw: 4.20 (bet365)
Bedste odds - Away: 1.62 (bet365)
15:00Cambridge UnitedCoventry
Spilstart: 4 december 2016 15:00
Turnering: FA Cup
Land: England
Runde: 2. runde
Stadion: Abbey Stadium
Bedste odds - Home: 3.10 (bet365)
Bedste odds - Draw: 3.50 (bet365)
Bedste odds - Away: 2.45 (Sportingbet)
15:00StourbridgeNorthampton
Spilstart: 4 december 2016 15:00
Turnering: FA Cup
Land: England
Runde: 2. runde
Stadion: War Memorial Athletic Ground
Bedste odds - Home: 8.00 (bet365)
Bedste odds - Draw: 5.25 (bet365)
Bedste odds - Away: 1.43 (Sportingbet)
15:00WokingAccrington
Spilstart: 4 december 2016 15:00
Turnering: FA Cup
Land: England
Runde: 2. runde
Stadion: Kingfield Stadium
Bedste odds - Home: 4.10 (TonyBet)
Bedste odds - Draw: 3.80 (Sportingbet)
Bedste odds - Away: 1.85 (Sportingbet)
Woking  0 – 1  Accrington
15. april 2006 16:00 (National League)
Accrington  2 – 1  Woking
3. september 2005 14:00 (National League)
Woking  2 – 1  Accrington
16. april 2005 16:00 (National League)
Accrington  0 – 0  Woking
4. september 2004 16:00 (National League)
Woking  2 – 2  Accrington
14. februar 2004 16:00 (National League)
Accrington  3 – 3  Woking
27. september 2003 16:00 (National League)
15:00BoltonSheffield United
Spilstart: 4 december 2016 15:00
Turnering: FA Cup
Land: England
Runde: 2. runde
Stadion: Macron Stadium
Bedste odds - Home: 2.75 (Scandic)
Bedste odds - Draw: 3.30 (Ladbrokes)
Bedste odds - Away: 2.80 (bet365)
Bolton  1 – 0  Sheffield United
6. august 2016 16:00 (League 1)
Bolton  2 – 0  Sheffield United
23. januar 2010 16:00 (League 1)
Bolton  0 – 1  Sheffield United
5. januar 2008 16:00 (League 1)
Bolton  1 – 0  Sheffield United
31. marts 2007 16:00 (League 1)
Sheffield United  2 – 2  Bolton
11. november 2006 16:00 (League 1)
Bolton  1 – 1  Sheffield United
6. maj 2001 14:30 (League 1)
Sheffield United  1 – 0  Bolton
25. november 2000 16:00 (League 1)
Bolton  2 – 0  Sheffield United
21. marts 2000 21:00 (League 1)
15:00MillwallBraintree Town
Spilstart: 4 december 2016 15:00
Turnering: FA Cup
Land: England
Runde: 2. runde
Stadion: The Den
Bedste odds - Home: 1.30 (bet365)
Bedste odds - Draw: 6.00 (bet365)
Bedste odds - Away: 11.00 (bet365)
15:00Bristol RoversBarrow
Spilstart: 4 december 2016 15:00
Turnering: FA Cup
Land: England
Runde: 2. runde
Stadion: Memorial Stadium
Bedste odds - Home: 1.48 (Scandic)
Bedste odds - Draw: 5.00 (bet365)
Bedste odds - Away: 7.50 (bet365)
Barrow  2 – 3  Bristol Rovers
11. november 2006 15:00
15:00EastleighHalifax
Spilstart: 4 december 2016 15:00
Turnering: FA Cup
Land: England
Runde: 2. runde
Stadion: Silverlake Stadium
Bedste odds - Home: 1.75 (bet365)
Bedste odds - Draw: 4.00 (bet365)
Bedste odds - Away: 5.00 (bet365)
Halifax  0 – 0  Eastleigh
19. april 2016 20:45 (National League)
Eastleigh  2 – 1  Halifax
31. oktober 2015 16:05 (National League)
Halifax  0 – 2  Eastleigh
14. april 2015 20:45 (National League)
Eastleigh  4 – 1  Halifax
11. oktober 2014 16:00 (National League)
15:00Notts Co.Peterborough
Spilstart: 4 december 2016 15:00
Turnering: FA Cup
Land: England
Runde: 2. runde
Stadion: Meadow Lane
Bedste odds - Home: 4.00 (bet365)
Bedste odds - Draw: 3.80 (Sportingbet)
Bedste odds - Away: 1.95 (Sportingbet)
Notts Co.  1 – 2  Peterborough
24. januar 2015 16:00 (League 1)
Peterborough  0 – 0  Notts Co.
13. september 2014 16:00 (League 1)
Peterborough  4 – 3  Notts Co.
21. januar 2014 20:45 (League 1)
Notts Co.  2 – 4  Peterborough
10. august 2013 16:00 (League 1)
Notts Co.  2 – 3  Peterborough
20. juli 2011 20:45 (League 1)
Notts Co.  0 – 1  Peterborough
8. marts 2011 20:45 (League 1)
Peterborough  2 – 3  Notts Co.
28. september 2010 20:45 (League 1)
Peterborough  0 – 0  Notts Co.
15. marts 2008 16:00 (League 1)
16:00Port ValeHartlepool
Spilstart: 4 december 2016 16:00
Turnering: FA Cup
Land: England
Runde: 2. runde
Stadion: Vale Park
Bedste odds - Home: 1.95 (Sportingbet)
Bedste odds - Draw: 3.60 (bet365)
Bedste odds - Away: 4.20 (bet365)
Port Vale  6 – 2  Hartlepool
12. august 2014 20:45 (EFL Cup)
Hartlepool  3 – 2  Port Vale
12. februar 2008 20:45 (EFL Cup)
Hartlepool  1 – 1  Port Vale
6. maj 2006 16:00 (EFL Cup)
Port Vale  1 – 2  Hartlepool
29. oktober 2005 16:00 (EFL Cup)
Port Vale  0 – 1  Hartlepool
19. februar 2005 16:00 (EFL Cup)
Hartlepool  1 – 0  Port Vale
30. oktober 2004 16:00 (EFL Cup)
Port Vale  2 – 5  Hartlepool
27. januar 2004 20:45 (EFL Cup)
Hartlepool  2 – 0  Port Vale
25. august 2003 16:00 (EFL Cup)

Ukraine - Premier League

13:00Olimpik DonetskKarpaty
Spilstart: 4 december 2016 13:00
Turnering: Premier League
Land: Ukraine
Runde: 17. runde
Stadion: Stadion Yuvileiny
Bedste odds - Home: 1.90 (Tipico)
Bedste odds - Draw: 3.25 (Betsafe.dk)
Bedste odds - Away: 4.50 (bet365)
Karpaty  0 – 2  Olimpik Donetsk
28. august 2016 16:00
Karpaty  4 – 1  Olimpik Donetsk
28. november 2015 13:00
Olimpik Donetsk  0 – 1  Karpaty
1. august 2015 16:00
Karpaty  4 – 1  Olimpik Donetsk
26. april 2015 13:00
Olimpik Donetsk  1 – 0  Karpaty
4. oktober 2014 13:00
16:00Shakhtar DonetskStal Kamianske
Spilstart: 4 december 2016 16:00
Turnering: Premier League
Land: Ukraine
Runde: 17. runde
Stadion: Arena Lviv
Bedste odds - Home: 1.14 (Betsafe.dk)
Bedste odds - Draw: 7.05 (Betsafe.dk)
Bedste odds - Away: 17.00 (Sportingbet)
Stal Kamianske  0 – 1  Shakhtar Donetsk
28. august 2016 18:30
Stal Kamianske  3 – 3  Shakhtar Donetsk
10. april 2016 16:00
Shakhtar Donetsk  2 – 0  Stal Kamianske
19. september 2015 16:00
18:30ZirkaFC Olexandria
Spilstart: 4 december 2016 18:30
Turnering: Premier League
Land: Ukraine
Runde: 17. runde
Stadion: Stadion Zirka
Bedste odds - Home: 3.30 (Sportingbet)
Bedste odds - Draw: 3.25 (bet365)
Bedste odds - Away: 2.15 (Tipico)
FC Olexandria  4 – 0  Zirka
28. august 2016 16:00
FC Olexandria  2 – 0  Zirka
28. oktober 2015 16:00
Zirka  1 – 1  FC Olexandria
23. september 2015 17:00
FC Olexandria  2 – 1  Zirka
10. maj 2015 17:00
Zirka  0 – 0  FC Olexandria
5. oktober 2014 16:00
Zirka  1 – 1  FC Olexandria
22. maj 2014 18:00
FC Olexandria  0 – 0  Zirka
12. oktober 2013 15:00
Zirka  1 – 4  FC Olexandria
1. juni 2013 17:00

Makedonien - Prva Liga

13:00FK Bregalnica StipRabotnicki
Spilstart: 4 december 2016 13:00
Turnering: Prva Liga
Land: Makedonien
Runde: 18. runde
Bedste odds - Home: 5.00 (bet365)
Bedste odds - Draw: 3.60 (bet365)
Bedste odds - Away: 1.57 (bet365)
Rabotnicki  1 – 1  FK Bregalnica Stip
1. oktober 2016 15:00
FK Bregalnica Stip  0 – 0  Rabotnicki
8. maj 2016 16:00
FK Bregalnica Stip  2 – 1  Rabotnicki
17. april 2016 16:15
Rabotnicki  0 – 0  FK Bregalnica Stip
17. oktober 2015 14:35
FK Bregalnica Stip  1 – 0  Rabotnicki
10. august 2015 17:40
Rabotnicki  0 – 0  FK Bregalnica Stip
21. marts 2015 14:00
Rabotnicki  4 – 0  FK Bregalnica Stip
22. november 2014 13:00
FK Bregalnica Stip  1 – 2  Rabotnicki
14. september 2014 16:00
13:00KF ShkendijaPelister
Spilstart: 4 december 2016 13:00
Turnering: Prva Liga
Land: Makedonien
Runde: 18. runde
Bedste odds - Home: 1.44 (bet365)
Bedste odds - Draw: 3.75 (bet365)
Bedste odds - Away: 6.50 (bet365)
Pelister  1 – 2  KF Shkendija
2. oktober 2016 15:00
KF Shkendija  2 – 0  Pelister
11. marts 2015 14:00
KF Shkendija  5 – 0  Pelister
30. november 2014 13:00
Pelister  0 – 0  KF Shkendija
21. september 2014 15:30
KF Shkendija  4 – 0  Pelister
18. maj 2014 15:00
KF Shkendija  0 – 0  Pelister
1. december 2013 13:00
Pelister  1 – 0  KF Shkendija
15. september 2013 16:00
KF Shkendija  0 – 1  Pelister
29. maj 2013 17:00
13:00Shkupi SkopjeMakedonija GjP
Spilstart: 4 december 2016 13:00
Turnering: Prva Liga
Land: Makedonien
Runde: 18. runde
Makedonija GjP  0 – 1  Shkupi Skopje
2. oktober 2016 15:00
Shkupi Skopje  0 – 0  Makedonija GjP
9. maj 2015 16:30
Makedonija GjP  0 – 1  Shkupi Skopje
15. marts 2015 14:00
Shkupi Skopje  1 – 0  Makedonija GjP
30. september 2014 15:30
Makedonija GjP  1 – 1  Shkupi Skopje
14. maj 2013 16:30
Shkupi Skopje  0 – 2  Makedonija GjP
13. november 2012 13:00
13:00FK Vardar SkopjeFK Sileks
Spilstart: 4 december 2016 13:00
Turnering: Prva Liga
Land: Makedonien
Runde: 18. runde
Bedste odds - Home: 1.25 (bet365)
Bedste odds - Draw: 6.00 (bet365)
Bedste odds - Away: 7.00 (bet365)
FK Sileks  1 – 3  FK Vardar Skopje
2. oktober 2016 15:00
FK Sileks  1 – 2  FK Vardar Skopje
30. april 2016 16:00
FK Sileks  3 – 2  FK Vardar Skopje
10. april 2016 16:00
FK Vardar Skopje  4 – 0  FK Sileks
10. december 2015 13:00
FK Sileks  0 – 3  FK Vardar Skopje
4. oktober 2015 15:00
FK Sileks  2 – 2  FK Vardar Skopje
24. maj 2015 16:30
FK Sileks  0 – 2  FK Vardar Skopje
11. april 2015 16:00
FK Sileks  0 – 3  FK Vardar Skopje
1. marts 2015 14:00
13:00PobedaRenova
Spilstart: 4 december 2016 13:00
Turnering: Prva Liga
Land: Makedonien
Runde: 18. runde
Renova  1 – 1  Pobeda
2. oktober 2016 15:05

Bosnien-Herz. - Premier League

13:00FK SarajevoRadnik Bijeljina
Spilstart: 4 december 2016 13:00
Turnering: Premier League
Land: Bosnien-Hercegovina
Runde: 18. runde
Bedste odds - Home: 1.62 (bet365)
Bedste odds - Draw: 3.50 (bet365)
Bedste odds - Away: 5.05 (NordicBet)
Radnik Bijeljina  0 – 0  FK Sarajevo
27. august 2016 17:30
FK Sarajevo  2 – 1  Radnik Bijeljina
10. april 2016 16:00
Radnik Bijeljina  0 – 3  FK Sarajevo
18. september 2015 16:00
Radnik Bijeljina  0 – 2  FK Sarajevo
13. maj 2015 17:00
FK Sarajevo  5 – 0  Radnik Bijeljina
25. oktober 2014 14:30
FK Sarajevo  3 – 2  Radnik Bijeljina
10. maj 2014 17:00
Radnik Bijeljina  1 – 2  FK Sarajevo
3. november 2013 13:30
FK Sarajevo  5 – 0  Radnik Bijeljina
26. maj 2013 17:00
16:00Siroki BrijegFK Mladost Doboj Kakanj
Spilstart: 4 december 2016 16:00
Turnering: Premier League
Land: Bosnien-Hercegovina
Runde: 18. runde
Bedste odds - Home: 1.75 (Tipico)
Bedste odds - Draw: 3.40 (NordicBet)
Bedste odds - Away: 4.35 (NordicBet)
FK Mladost Doboj Kakanj  3 – 1  Siroki Brijeg
28. august 2016 17:00
FK Mladost Doboj Kakanj  1 – 2  Siroki Brijeg
3. april 2016 16:30
Siroki Brijeg  3 – 0  FK Mladost Doboj Kakanj
13. september 2015 19:30

Montenegro - 1. CFL

13:00FK IskraMladost Podgorica
Spilstart: 4 december 2016 13:00
Turnering: 1. CFL
Land: Montenegro
Runde: 17. runde
Bedste odds - Home: 4.00 (bet365)
Bedste odds - Draw: 3.25 (bet365)
Bedste odds - Away: 1.80 (bet365)
Mladost Podgorica  0 – 0  FK Iskra
10. september 2016 16:00
FK Iskra  0 – 0  Mladost Podgorica
9. april 2016 16:00
Mladost Podgorica  5 – 0  FK Iskra
9. marts 2016 14:30
FK Iskra  2 – 3  Mladost Podgorica
6. oktober 2015 14:30

Tyskland - 2. Bundesliga

13:30Würzburger KickersFortuna Düsseldorf
Spilstart: 4 december 2016 13:30
Turnering: 2. Bundesliga
Land: Tyskland
Runde: 15. runde
Bedste odds - Home: 2.40 (NordicBet)
Bedste odds - Draw: 3.25 (bet365)
Bedste odds - Away: 3.40 (Ladbrokes)
Würzburger Kickers  3 – 2  Fortuna Düsseldorf
17. august 2014 16:00 (DFB Pokal)
13:30AueStuttgart
Spilstart: 4 december 2016 13:30
Turnering: 2. Bundesliga
Land: Tyskland
Runde: 15. runde
Bedste odds - Home: 4.40 (Tipico)
Bedste odds - Draw: 3.75 (Ladbrokes)
Bedste odds - Away: 1.81 (NordicBet)
Aue  0 – 1  Stuttgart
23. juli 2014 19:00 (Træningskamp)
13:30BielefeldBochum
Spilstart: 4 december 2016 13:30
Turnering: 2. Bundesliga
Land: Tyskland
Runde: 15. runde
Bedste odds - Home: 2.40 (Tipico)
Bedste odds - Draw: 3.35 (NordicBet)
Bedste odds - Away: 3.10 (Ladbrokes)
Bochum  2 – 2  Bielefeld
6. marts 2016 13:30
Bielefeld  1 – 1  Bochum
22. september 2015 17:30
Bochum  1 – 4  Bielefeld
25. april 2014 18:30
Bielefeld  0 – 2  Bochum
22. november 2013 18:30
Bielefeld  2 – 2  Bochum
13. februar 2011 13:30
Bochum  3 – 1  Bielefeld
22. september 2010 17:30
Bielefeld  1 – 1  Bochum
21. februar 2009 15:30
Bochum  2 – 0  Bielefeld
14. september 2008 17:00

Frankrig - Coupe de France

13:30BiarritzLes Sables TVEC
Spilstart: 4 december 2016 13:30
Turnering: Coupe de France
Land: Frankrig
Runde: 8. runde
13:30Saint-MarcellinTroyes
Spilstart: 4 december 2016 13:30
Turnering: Coupe de France
Land: Frankrig
Runde: 8. runde
13:30Fleury Merogis U.SLyon la Duchere
Spilstart: 4 december 2016 13:30
Turnering: Coupe de France
Land: Frankrig
Runde: 8. runde
Bedste odds - Home: 3.80 (bet365)
Bedste odds - Draw: 3.50 (Tipico)
Bedste odds - Away: 1.85 (Tipico)
13:45LensWasquehal
Spilstart: 4 december 2016 13:45
Turnering: Coupe de France
Land: Frankrig
Runde: 8. runde
Bedste odds - Home: 1.36 (bet365)
Bedste odds - Draw: 4.75 (NordicBet)
Bedste odds - Away: 9.20 (NordicBet)
14:00Frontignan ACCA Bastia
Spilstart: 4 december 2016 14:00
Turnering: Coupe de France
Land: Frankrig
Runde: 8. runde
14:30AlenconDrancy
Spilstart: 4 december 2016 14:30
Turnering: Coupe de France
Land: Frankrig
Runde: 8. runde
14:30PauTarbes
Spilstart: 4 december 2016 14:30
Turnering: Coupe de France
Land: Frankrig
Runde: 8. runde
Bedste odds - Home: 1.80 (Tipico)
Bedste odds - Draw: 3.50 (Tipico)
Bedste odds - Away: 3.60 (Tipico)
Tarbes  0 – 2  Pau
23. januar 2016 18:00 (CFA Gruppe C)
Pau  1 – 0  Tarbes
22. august 2015 19:00 (CFA Gruppe C)
Tarbes  0 – 0  Pau
24. januar 2015 18:00 (CFA Gruppe C)
Pau  2 – 2  Tarbes
23. august 2014 18:30 (CFA Gruppe C)
Pau  2 – 0  Tarbes
15. februar 2014 18:30 (CFA Gruppe C)
Tarbes  0 – 0  Pau
14. september 2013 18:00 (CFA Gruppe C)
Tarbes  3 – 1  Pau
23. marts 2013 18:00 (CFA Gruppe C)
Pau  4 – 0  Tarbes
20. oktober 2012 18:00 (CFA Gruppe C)
14:30Pouzauges Reaumur ACToulouse Rodeo F.C
Spilstart: 4 december 2016 14:30
Turnering: Coupe de France
Land: Frankrig
Runde: 8. runde
14:30BlagnacRed Star
Spilstart: 4 december 2016 14:30
Turnering: Coupe de France
Land: Frankrig
Runde: 8. runde
Bedste odds - Home: 6.00 (bet365)
Bedste odds - Draw: 4.00 (bet365)
Bedste odds - Away: 1.45 (Tipico)
14:30Saumur OFCLe Poire Sur Vie
Spilstart: 4 december 2016 14:30
Turnering: Coupe de France
Land: Frankrig
Runde: 8. runde
Saumur OFC  2 – 0  Le Poire Sur Vie
25. oktober 2015 14:30 (Coupe De France)
14:30Rannee La Guerche RCBlois
Spilstart: 4 december 2016 14:30
Turnering: Coupe de France
Land: Frankrig
Runde: 8. runde
15:00LocmineLe Havre
Spilstart: 4 december 2016 15:00
Turnering: Coupe de France
Land: Frankrig
Runde: 8. runde
Bedste odds - Home: 9.00 (bet365)
Bedste odds - Draw: 5.20 (Tipico)
Bedste odds - Away: 1.25 (bet365)
15:00FraternelleFréjus
Spilstart: 4 december 2016 15:00
Turnering: Coupe de France
Land: Frankrig
Runde: 8. runde
16:00AS ExcelsiorMulhouse
Spilstart: 4 december 2016 16:00
Turnering: Coupe de France
Land: Frankrig
Runde: 8. runde

Malta - Premier League

14:00Sliema W.Gzira United
Spilstart: 4 december 2016 14:00
Turnering: Premier League
Land: Malta
Runde: 14. runde
Bedste odds - Home: 1.60 (Tipico)
Bedste odds - Draw: 3.80 (Tipico)
Bedste odds - Away: 4.75 (bet365)
Gzira United  1 – 0  Sliema W.
10. september 2016 18:00
14:00Hamrun SpartansBirkirkara
Spilstart: 4 december 2016 14:00
Turnering: Premier League
Land: Malta
Runde: 14. runde
Bedste odds - Home: 6.50 (Tipico)
Bedste odds - Draw: 5.00 (bet365)
Bedste odds - Away: 1.35 (Tipico)
Birkirkara  2 – 1  Hamrun Spartans
11. september 2016 20:00
Hamrun Spartans  0 – 3  Birkirkara
13. februar 2013 18:00
Birkirkara  1 – 3  Hamrun Spartans
19. oktober 2012 20:15
Birkirkara  3 – 1  Hamrun Spartans
4. marts 2012 14:00
Hamrun Spartans  0 – 4  Birkirkara
22. oktober 2011 17:00
Birkirkara  2 – 2  Hamrun Spartans
17. april 2011 15:00
Hamrun Spartans  1 – 1  Birkirkara
27. februar 2011 14:00
Birkirkara  2 – 0  Hamrun Spartans
22. januar 2011 14:00
16:00Balzan FCFloriana
Spilstart: 4 december 2016 16:00
Turnering: Premier League
Land: Malta
Runde: 14. runde
Bedste odds - Home: 1.73 (bet365)
Bedste odds - Draw: 3.60 (Tipico)
Bedste odds - Away: 4.00 (Tipico)
Floriana  0 – 1  Balzan FC
10. september 2016 18:00
Floriana  0 – 2  Balzan FC
5. marts 2016 16:00
Balzan FC  1 – 0  Floriana
14. februar 2016 14:00
Floriana  2 – 0  Balzan FC
25. oktober 2015 15:00
Balzan FC  0 – 3  Floriana
7. marts 2015 14:00
Balzan FC  3 – 2  Floriana
11. januar 2015 14:00
Floriana  1 – 1  Balzan FC
3. oktober 2014 18:00
Floriana  1 – 2  Balzan FC
11. januar 2014 14:00
16:15MostaHibernians
Spilstart: 4 december 2016 16:15
Turnering: Premier League
Land: Malta
Runde: 14. runde
Bedste odds - Home: 8.00 (Tipico)
Bedste odds - Draw: 6.50 (bet365)
Bedste odds - Away: 1.20 (Tipico)
Hibernians  3 – 1  Mosta
10. september 2016 20:00
Hibernians  3 – 0  Mosta
13. marts 2016 14:00
Mosta  0 – 4  Hibernians
17. januar 2016 14:00
Hibernians  1 – 4  Mosta
4. oktober 2015 17:00
Mosta  0 – 5  Hibernians
4. april 2015 18:00
Hibernians  1 – 1  Mosta
31. januar 2015 16:15
Mosta  0 – 5  Hibernians
2. november 2014 16:15
Hibernians  2 – 2  Mosta
30. marts 2014 14:00

Bulgarien - Division A

14:00BeroeNeftochimic Burgas 1962
Spilstart: 4 december 2016 14:00
Turnering: Division A
Land: Bulgarien
Runde: 17. runde
Stadion: Beroe
Bedste odds - Home: 1.53 (Ladbrokes)
Bedste odds - Draw: 4.00 (bet365)
Bedste odds - Away: 7.00 (bet365)
Neftochimic Burgas 1962  1 – 0  Beroe
21. august 2016 18:00
Beroe  3 – 0  Neftochimic Burgas 1962
17. maj 2014 17:00
Neftochimic Burgas 1962  1 – 0  Beroe
13. april 2014 16:00
Neftochimic Burgas 1962  1 – 3  Beroe
4. december 2013 13:00
Beroe  2 – 0  Neftochimic Burgas 1962
30. august 2013 20:00
16:30PFC CSKA-SofiaPirin Blagoevgrad
Spilstart: 4 december 2016 16:30
Turnering: Division A
Land: Bulgarien
Runde: 17. runde
Stadion: Bulgarska Armiya
Bedste odds - Home: 1.20 (Ladbrokes)
Bedste odds - Draw: 6.45 (Betsafe.dk)
Bedste odds - Away: 15.50 (Betsafe.dk)
Pirin Blagoevgrad  1 – 1  PFC CSKA-Sofia
20. august 2016 18:00
Pirin Blagoevgrad  1 – 1  PFC CSKA-Sofia
30. oktober 2015 16:30
PFC CSKA-Sofia  1 – 0  Pirin Blagoevgrad
14. august 2015 19:00
Pirin Blagoevgrad  2 – 1  PFC CSKA-Sofia
31. januar 2015 14:30
Pirin Blagoevgrad  1 – 2  PFC CSKA-Sofia
25. september 2014 17:00
Pirin Blagoevgrad  1 – 2  PFC CSKA-Sofia
12. marts 2011 14:00
PFC CSKA-Sofia  2 – 1  Pirin Blagoevgrad
14. august 2010 20:00
Pirin Blagoevgrad  4 – 1  PFC CSKA-Sofia
7. marts 2010 12:00

Albanien - Kategoria Superiore

14:00LaciLuftetari
Spilstart: 4 december 2016 14:00
Turnering: Kategoria Superiore
Land: Albanien
Runde: 14. runde
Luftetari  1 – 0  Laci
1. oktober 2016 14:00
Luftetari  0 – 3  Laci
12. april 2013 14:00
Laci  3 – 0  Luftetari
3. november 2012 14:00
17:00KS KorabiTeuta Durres
Spilstart: 4 december 2016 17:00
Turnering: Kategoria Superiore
Land: Albanien
Runde: 14. runde
Teuta Durres  2 – 3  KS Korabi
2. oktober 2016 17:00
17:00VllazniaSkenderbeu
Spilstart: 4 december 2016 17:00
Turnering: Kategoria Superiore
Land: Albanien
Runde: 14. runde
Vllaznia  0 – 3  Skenderbeu
1. oktober 2016 17:00
Skenderbeu  2 – 1  Vllaznia
2. april 2016 19:00
Vllaznia  1 – 0  Skenderbeu
30. januar 2016 14:00
Skenderbeu  3 – 1  Vllaznia
8. november 2015 17:00
Vllaznia  0 – 1  Skenderbeu
9. september 2015 16:00
Vllaznia  0 – 2  Skenderbeu
22. maj 2015 18:00
Skenderbeu  3 – 1  Vllaznia
15. marts 2015 14:00
Vllaznia  0 – 1  Skenderbeu
21. december 2014 17:00

Italien - Serie B

15:00VeronaPerugia
Spilstart: 4 december 2016 15:00
Turnering: Serie B
Land: Italien
Runde: 17. runde
Stadion: Stadio M. A. Bentegodi
Bedste odds - Home: 1.75 (Ladbrokes)
Bedste odds - Draw: 3.50 (bet365)
Bedste odds - Away: 5.25 (TonyBet)
Verona  1 – 0  Perugia
2. december 2014 21:00 (Coppa Italia)
Verona  1 – 2  Perugia
13. maj 2005 20:45 (Coppa Italia)
Perugia  0 – 2  Verona
12. december 2004 15:00 (Coppa Italia)
Perugia  3 – 1  Verona
27. januar 2002 15:00 (Coppa Italia)
Verona  1 – 1  Perugia
16. september 2001 15:15 (Coppa Italia)
Verona  2 – 1  Perugia
17. juni 2001 15:00 (Coppa Italia)
Perugia  1 – 0  Verona
3. februar 2001 15:00 (Coppa Italia)
Verona  2 – 0  Perugia
17. oktober 1999 15:00 (Coppa Italia)

Cypern - 1. Division

15:00Apollon LimassolAnorthosis
Spilstart: 4 december 2016 15:00
Turnering: 1. Division
Land: Cypern
Runde: 13. runde
Bedste odds - Home: 1.57 (bet365)
Bedste odds - Draw: 3.80 (Scandic)
Bedste odds - Away: 5.10 (Tipico)
Anorthosis  1 – 1  Apollon Limassol
27. april 2016 15:00 (1. Division Mesterskabsgruppe)
Apollon Limassol  4 – 1  Anorthosis
19. marts 2016 17:00 (1. Division Mesterskabsgruppe)
Anorthosis  3 – 2  Apollon Limassol
23. januar 2016 14:00 (1. Division Mesterskabsgruppe)
Anorthosis  3 – 1  Apollon Limassol
16. maj 2015 16:00 (1. Division Mesterskabsgruppe)
Apollon Limassol  1 – 3  Anorthosis
4. april 2015 15:00 (1. Division Mesterskabsgruppe)
Apollon Limassol  2 – 0  Anorthosis
28. februar 2015 15:00 (1. Division Mesterskabsgruppe)
Anorthosis  0 – 1  Apollon Limassol
1. december 2014 18:00 (1. Division Mesterskabsgruppe)
Anorthosis  2 – 2  Apollon Limassol
18. maj 2014 17:00 (1. Division Mesterskabsgruppe)
15:00Ethnikos AchnasAris Limassol F.C.
Spilstart: 4 december 2016 15:00
Turnering: 1. Division
Land: Cypern
Runde: 13. runde
Bedste odds - Home: 2.15 (bet365)
Bedste odds - Draw: 3.30 (Tipico)
Bedste odds - Away: 3.10 (Tipico)
Ethnikos Achnas  2 – 1  Aris Limassol F.C.
8. maj 2016 16:00 (1. Division Nedrykning Runde)
Aris Limassol F.C.  2 – 2  Ethnikos Achnas
3. april 2016 15:00 (1. Division Nedrykning Runde)
Aris Limassol F.C.  2 – 0  Ethnikos Achnas
14. februar 2016 17:00 (1. Division Nedrykning Runde)
Ethnikos Achnas  1 – 2  Aris Limassol F.C.
7. november 2015 17:00 (1. Division Nedrykning Runde)
Ethnikos Achnas  3 – 0  Aris Limassol F.C.
5. november 2014 13:00 (1. Division Nedrykning Runde)
Ethnikos Achnas  3 – 0  Aris Limassol F.C.
7. maj 2014 16:00 (1. Division Nedrykning Runde)
Aris Limassol F.C.  1 – 1  Ethnikos Achnas
6. april 2014 16:00 (1. Division Nedrykning Runde)
Ethnikos Achnas  2 – 2  Aris Limassol F.C.
20. januar 2014 18:00 (1. Division Nedrykning Runde)
17:00Ermis AradippouAEL Limassol
Spilstart: 4 december 2016 17:00
Turnering: 1. Division
Land: Cypern
Runde: 13. runde
Bedste odds - Home: 3.30 (Tipico)
Bedste odds - Draw: 3.20 (Tipico)
Bedste odds - Away: 2.10 (bet365)
Ermis Aradippou  1 – 1  AEL Limassol
15. maj 2016 16:00 (1. Division Nedrykning Runde)
AEL Limassol  3 – 1  Ermis Aradippou
10. april 2016 15:00 (1. Division Nedrykning Runde)
Ermis Aradippou  2 – 1  AEL Limassol
4. januar 2016 18:00 (1. Division Nedrykning Runde)
AEL Limassol  1 – 0  Ermis Aradippou
19. september 2015 19:00 (1. Division Nedrykning Runde)
Ermis Aradippou  1 – 1  AEL Limassol
4. marts 2015 18:00 (1. Division Nedrykning Runde)
AEL Limassol  1 – 0  Ermis Aradippou
18. februar 2015 17:00 (1. Division Nedrykning Runde)
Ermis Aradippou  2 – 2  AEL Limassol
9. februar 2015 18:00 (1. Division Nedrykning Runde)
AEL Limassol  2 – 3  Ermis Aradippou
2. november 2014 17:00 (1. Division Nedrykning Runde)

San Marino - Campionato

15:00FC FiorentinoSS Pennarossa
Spilstart: 4 december 2016 15:00
Turnering: Campionato
Land: San Marino
Runde: 11. runde
FC Fiorentino  0 – 1  SS Pennarossa
22. november 2015 15:00
FC Fiorentino  2 – 1  SS Pennarossa
18. april 2015 15:30
SS Pennarossa  2 – 1  FC Fiorentino
1. november 2014 15:00
SS Pennarossa  5 – 3  FC Fiorentino
15. december 2013 15:00
SS Pennarossa  1 – 4  FC Fiorentino
2. marts 2013 15:00
FC Fiorentino  2 – 0  SS Pennarossa
29. september 2012 15:00
SS Pennarossa  1 – 2  FC Fiorentino
11. december 2011 15:00
SS Pennarossa  0 – 0  FC Fiorentino
19. marts 2011 15:00
15:00San GiovanniVirtus Acquaviva
Spilstart: 4 december 2016 15:00
Turnering: Campionato
Land: San Marino
Runde: 11. runde
Virtus Acquaviva  4 – 0  San Giovanni
5. december 2015 15:00
Virtus Acquaviva  4 – 0  San Giovanni
14. december 2014 15:00
San Giovanni  2 – 1  Virtus Acquaviva
9. februar 2014 15:00
Virtus Acquaviva  0 – 0  San Giovanni
6. februar 2013 15:00
San Giovanni  0 – 1  Virtus Acquaviva
11. december 2011 15:00
San Giovanni  4 – 3  Virtus Acquaviva
10. april 2011 15:00
Virtus Acquaviva  0 – 0  San Giovanni
6. november 2010 15:00
San Giovanni  3 – 1  Virtus Acquaviva
18. april 2010 15:30
15:00FolgoreFaetano
Spilstart: 4 december 2016 15:00
Turnering: Campionato
Land: San Marino
Runde: 11. runde
Folgore  3 – 1  Faetano
22. november 2015 15:00
Folgore  2 – 0  Faetano
31. januar 2015 15:00
Faetano  1 – 1  Folgore
30. november 2013 15:00
Folgore  2 – 1  Faetano
15. december 2012 15:00
Folgore  0 – 2  Faetano
10. april 2012 21:15
Folgore  1 – 3  Faetano
4. december 2010 15:00
Faetano  2 – 0  Folgore
14. marts 2010 17:30
Folgore  0 – 0  Faetano
3. oktober 2009 15:00

Slovakiet - Super Liga

15:20Slovan BratislavaSpartak Trnava
Spilstart: 4 december 2016 15:20
Turnering: Super Liga
Land: Slovakiet
Runde: 18. runde
Stadion: Pasienky
Bedste odds - Home: 1.57 (Ladbrokes)
Bedste odds - Draw: 4.00 (Tipico)
Bedste odds - Away: 5.50 (Ladbrokes)
Spartak Trnava  0 – 0  Slovan Bratislava
27. august 2016 19:00
Slovan Bratislava  4 – 1  Spartak Trnava
20. april 2016 17:55
Spartak Trnava  0 – 0  Slovan Bratislava
22. november 2015 14:00
Slovan Bratislava  2 – 0  Spartak Trnava
25. august 2015 19:00
Spartak Trnava  0 – 0  Slovan Bratislava
11. april 2015 14:30
Slovan Bratislava  1 – 1  Spartak Trnava
10. marts 2015 17:30
Spartak Trnava  4 – 0  Slovan Bratislava
30. oktober 2014 14:00
Spartak Trnava  1 – 2  Slovan Bratislava
31. maj 2014 17:30
17:30Zemplin MichalovceRuzomberok
Spilstart: 4 december 2016 17:30
Turnering: Super Liga
Land: Slovakiet
Runde: 18. runde
Stadion: Zemplin Stadium
Bedste odds - Home: 2.40 (TonyBet)
Bedste odds - Draw: 3.30 (Tipico)
Bedste odds - Away: 2.90 (Ladbrokes)
Ruzomberok  4 – 0  Zemplin Michalovce
27. august 2016 19:00
Ruzomberok  0 – 0  Zemplin Michalovce
23. april 2016 19:00
Zemplin Michalovce  1 – 3  Ruzomberok
28. november 2015 17:00
Ruzomberok  2 – 2  Zemplin Michalovce
29. august 2015 19:00
Ruzomberok  5 – 4  Zemplin Michalovce
24. september 2013 16:30

Polen - Ekstraklasa

15:30CracoviaGornik Leczna
Spilstart: 4 december 2016 15:30
Turnering: Ekstraklasa
Land: Polen
Runde: 18. runde
Stadion: Marshal Jozef Pilsudski Stadium, Cracow
Bedste odds - Home: 1.70 (bet365)
Bedste odds - Draw: 3.70 (NordicBet)
Bedste odds - Away: 5.25 (bet365)
Gornik Leczna  0 – 0  Cracovia
31. juli 2016 15:30
Cracovia  0 – 0  Gornik Leczna
2. april 2016 18:00
Gornik Leczna  1 – 0  Cracovia
30. oktober 2015 20:30
Gornik Leczna  0 – 3  Cracovia
16. maj 2015 15:30
Gornik Leczna  2 – 1  Cracovia
9. marts 2015 18:00
Cracovia  2 – 1  Gornik Leczna
13. september 2014 15:30
Cracovia  5 – 0  Gornik Leczna
22. maj 2007 19:00
Cracovia  0 – 2  Gornik Leczna
24. februar 2007 16:00
18:00Jagiellonia BialystokLech Poznan
Spilstart: 4 december 2016 18:00
Turnering: Ekstraklasa
Land: Polen
Runde: 18. runde
Stadion: Stadion Miejski, Bialystok
Bedste odds - Home: 2.75 (bet365)
Bedste odds - Draw: 3.25 (Ladbrokes)
Bedste odds - Away: 2.75 (bet365)
Lech Poznan  0 – 2  Jagiellonia Bialystok
29. juli 2016 20:30
Lech Poznan  0 – 2  Jagiellonia Bialystok
28. februar 2016 15:30
Jagiellonia Bialystok  1 – 0  Lech Poznan
20. september 2015 18:00
Lech Poznan  1 – 3  Jagiellonia Bialystok
17. maj 2015 15:30
Lech Poznan  2 – 0  Jagiellonia Bialystok
6. marts 2015 20:30
Lech Poznan  4 – 2  Jagiellonia Bialystok
30. oktober 2014 17:45
Jagiellonia Bialystok  1 – 0  Lech Poznan
13. september 2014 18:00
Lech Poznan  6 – 1  Jagiellonia Bialystok
5. april 2014 20:30

- Premier Division

16:30Mons Calpe SCLions Gibraltar
Spilstart: 4 december 2016 16:30
Turnering: Premier Division
Land: Gibraltar
Runde: 9. runde

Portugal - Primeira Liga

17:00FeirenseArouca
Spilstart: 4 december 2016 17:00
Turnering: Primeira Liga
Land: Portugal
Runde: 12. runde
Stadion: Estadio Marcolino de Castro
Bedste odds - Home: 2.90 (Betsafe.dk)
Bedste odds - Draw: 3.10 (Betsafe.dk)
Bedste odds - Away: 2.88 (bet365)
Arouca  1 – 0  Feirense
21. april 2013 17:00 (Segunda Liga)
Feirense  5 – 0  Arouca
6. december 2012 16:00 (Segunda Liga)
17:00MoreirenseNacional
Spilstart: 4 december 2016 17:00
Turnering: Primeira Liga
Land: Portugal
Runde: 12. runde
Stadion: Estadio C. Joaquim de Almeida Freitas
Bedste odds - Home: 2.27 (Betsafe.dk)
Bedste odds - Draw: 3.35 (Betsafe.dk)
Bedste odds - Away: 3.40 (bet365)
Nacional  0 – 3  Moreirense
27. juli 2016 19:10 (Træningskamp)
Nacional  0 – 1  Moreirense
24. april 2016 17:00 (Træningskamp)
Moreirense  0 – 0  Nacional
20. januar 2016 16:00 (Træningskamp)
Moreirense  2 – 0  Nacional
20. december 2015 17:00 (Træningskamp)
Moreirense  2 – 3  Nacional
25. januar 2015 17:00 (Træningskamp)
Nacional  1 – 1  Moreirense
14. januar 2015 17:00 (Træningskamp)
Nacional  0 – 1  Moreirense
17. august 2014 17:00 (Træningskamp)
Nacional  1 – 2  Moreirense
3. februar 2013 17:00 (Træningskamp)
19:00EstorilBelenenses
Spilstart: 4 december 2016 19:00
Turnering: Primeira Liga
Land: Portugal
Runde: 12. runde
Stadion: Antonio Coimbra da Mota
Bedste odds - Home: 2.60 (Ladbrokes)
Bedste odds - Draw: 3.25 (Betsafe.dk)
Bedste odds - Away: 3.00 (Tipico)
Belenenses  2 – 1  Estoril
14. maj 2016 20:30
Estoril  2 – 0  Belenenses
10. januar 2016 17:00
Belenenses  2 – 2  Estoril
14. marts 2015 22:00
Estoril  1 – 2  Belenenses
26. oktober 2014 17:00
Belenenses  1 – 2  Estoril
20. juli 2014 19:00
Estoril  1 – 1  Belenenses
4. maj 2014 19:00
Estoril  1 – 1  Belenenses
16. januar 2014 18:00
Belenenses  0 – 0  Estoril
22. december 2013 20:15
21:15Vitoria de GuimaraesChaves
Spilstart: 4 december 2016 21:15
Turnering: Primeira Liga
Land: Portugal
Runde: 12. runde
Stadion: Estadio D. Afonso Henriques
Bedste odds - Home: 1.89 (Betsafe.dk)
Bedste odds - Draw: 3.40 (Tipico)
Bedste odds - Away: 4.75 (Ladbrokes)
Chaves  1 – 1  Vitoria de Guimaraes
20. juli 2016 18:00 (Træningskamp)
Chaves  9 – 10  Vitoria de Guimaraes
16. juli 2016 18:05 (Træningskamp)
Chaves  0 – 1  Vitoria de Guimaraes
4. marts 2007 16:00 (Træningskamp)
Vitoria de Guimaraes  1 – 0  Chaves
1. oktober 2006 12:00 (Træningskamp)